logo

14.02.2008Jarmila Slovenčíková, výrazná tvář českého freedivingu, začíná letošní sezónu závody v Bělehradě.
Jarmila Slovenčíková, výrazná tvář českého freedivingu, začíná letošní sezónu závody v Bělehradě.

Jarmila Slovenčíková - česká reprezentantka v potápění na nádech, loòská světová šampiónka ve Freedivingu v disciplíně Konstantní váha bez ploutví (CNF , - 50 metrů) začíná letošní závodní sezónu v Bělehradě.

16. února 2008 bude Jarmila reprezentovat Českou republiku na závodech „SERBIAN OPEN FREEDIVING CHAMPIONSHIP BELGRADE 2008“ ve volném potápění – freedivingu v srbském hlavním městě Bělehradu. Závodnice budou soutěžit ve třech bazénových disciplínách freedivingu. Ve statická apnoi, dynamické apnoi s ploutvemi a v dynamické apnoi bez ploutví.

Statická apnoe
je klasickou bazénovou disciplínou, při které se měří doba, kterou závodník vydrží pod vodou na jeden nádech.

Dynamická apnoe s ploutvemi nebo bez ploutví
v této disciplíně se měří vzdálenost, kterou závodník uplave pod vodou, opět na jeden nádech. Plave se buďto s ploutvemi nebo bez ploutví.

www.jarca-slovencikova.net


Freediving – Jarmila Slovenčíková
Krátké zprávy


ICARE Trophies 2007

Jarmila Slovenčíková získala 2. místo ve světovém prestižním ocenění ICARE Trophies 2007, v kategorii objev roku, které vyhlašuje mezinárodní asociace freedivingu - AIDA International.

Best Female Revelation 2007
1. Sara CAMPBELL - UK
2. Jarmila SLOVENCIKOVA - Czech Republic
3. Ariana PANTAZI – Cyprus

Sportovec roku 2007 Zlínského kraje

Česká závodnice ve freedivingu Jarmila Slovenčíková se díky svým vynikajících loòským úspěchům na Mistrovství světa umístila v první desítce sportovců Zlínského kraje. K tomuto ocenění jí nejvíce dopomohlo 1.místo na Mistrovství světa jednotlivců ve Freedivingu v disciplíně Konstantní váha bez ploutví - 50 metrů (CNF). Výsledky Sportovec roku 2007 Zlínského kraje budou slavnostně vyhlášeny 14. února 2008.


Více informací a fotografie Vám poskytnou:
Pavlína Procházková
p.prochazkova@amphi.cz
tel.: +420-777 835 100

Petr Vala
petr.vala@avanta.cz
tel.: +420–608 408 190

Sponzoři