logo

26.03.2008Freediving team Ostrava Pokus o světový rekord ve štafetovém plavání pod vodou !!!
Freediving team Ostrava Pokus o světový rekord ve štafetovém plavání pod vodou !!!

Freediving team v Ostravě se připravuje na vytvoření světového rekordu ve štafetovém potápění pod vodou. Freediveři chtějí uplavat za 24 hodin nejméně 100 kilometrů. Pokud se rekord podaří, zapíší se ostravští freediveři do české i do světové Guinessovy knihy rekordů.

Oficiální pokus proběhne o víkendu 29. – 30. března 2008. Vše bude probíhat pod dohledem zástupců Agentury Dobrý den z Pelhřimova, kteří budou garanty zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Na rekordu se bude podílet 16 freediverů, kteří budou střídavě plavat v jedné dráze a pokusí uplavat neuvěřitelných 100 kilometrů i více. Uvidíme, kam až jejich možnosti a nadšení pro freediving sahá !!! Akce se bude konat na krytém bazénu Čapkárna v Ostravě – Moravská Ostrava. Akce bude přístupná veřejnosti.

Na generálce, která proběhla 9.března 2008 a kde se plavalo „pouhých“ 12 hodin, účastníci zaplavali ve dvou drahách - dohromady 108 200 metrů, což je prozatím neoficiální světový rekord. V každé dráze se střídala dvě čtyřčlenná družstva, jedno družstvo hodinu plavalo, druhé hodinu odpočívalo, každý člen tak z dvanácti hodin, plných šest strávil ve vodě. Štafeta se předávala po padesátimetrových úsecích zaplavaných pod vodou na jeden nádech. Bylo jasné, že se musí hodně šetřit silami a tak se především prvních zhruba šest hodin plavalo velmi rozvážně.

Všichni členové týmu vydrželi až do konce, mnohdy s velkým sebezapřením, ostatně, i to je jeden z důvodů proč se ostravští freediveři do této akce pustili – otestovat své možnosti a také ukázat že freediving – potápění na nádech je krásný sport !!!

www.freedive.info


Více informací a další fotografie Vám poskytnou:

Petr Augusta - organizátor
tel.: 777 128 868
email: augusta-roza@volny.cz

Pavlína Procházková
tel.: 777 835 100
email:p.prochazkova@amphi.cz

Sponzoři