logo

29.11.2016Barbora Ivanská a Martin Valenta stanovili dva nové národní rekordy - 26. 11. 2016
Akce pod taktovkou Romana Ondrůje (a jeho skvělé ženy) se zajímavými pravidly. A poprvé bylo možné sledovat lokální závod online, skutečně profesionální přenos se super komentářem a sledovaností - přenos si zapnulo více než 62000 diváků :-)

V kategorii mužů celkově zvítězil Martin Valenta, který překonal polského rekordmana Mateusze Malinu. V první disciplíně statická apnoe o vteřinu posunul svůj národní rekord na 9:05, v DYN stačilo k vítězství zaplavat 230 metrů. Ženskou kategorii vyhrála Magdalena Solich z Polska (STA 5:41, DNF 150 m). Naše Barbora Ivanská překonala národní rekord v disciplíně dynamická apnoe bez ploutví, který nově činí 137 metrů a spolu s výkonem ve STA 5:21 se v obrovské konkurenci silných dynamikářek umístila celkově třetí.

Speciální kategorii začátečníků vyhráli u mužů Luděk Zatloukal z týmu Freediving Prostějov (STA 6:10, DNF 100) a u žen Zora Venerová z Ocean Devils Brno (STA 4:30, DYN Bi fin 43 m). Věříme, že je závodní atmosféra nadchla a můžeme s nimi počítat do budoucna :-)

Další speciální kategorií byla kategorie Pure Apnea DYN bi fins, tam brali zlato a světové rekordy organizace Pure Apnea Mateusz Malina (229 m) a Natalia Ovodova (166 m).

Na akci bylo také možné podpořit organizaci Sea Shepherd - protože kromě sportování chtějí freedivěři též chránit oceány.

Závěrečná afterparty se také velmi hezky vyvedla. Gratulujeme vítězům, děkujeme organizátorům a sponzorům akce a těšíme na další ročník!