logo

19.07.2016Světový rekord CMAS v disciplíně CNF ve sladké vodě je opět v rukou Michala Rišiana!
Světový rekord CMAS v disciplíně CNF ve sladké vodě je opět v rukou Michala Rišiana!
Individuální pokus o světový rekord proběhl v rakouském městě Weyregg am Attersee, na potápěčské základně Nautilus, den po otevřených mistrovstvích Rakouska(Salvimar Cool Down) v hloubkovém potápění, které organizovala rakouská AIDA; v tomto závodě získali čeští závodníci Michal Rišian a Kateřina Šuranská celkové prvenství a spolu s nimi se závodů účastnili i další čeští freediveři z klubu Apneaman: Michal Švadlenka a Michal Šuranský.

Díky těmto závodům, hlavně velké podpoře jejich organizátora Christiana Fötingera a dalších dobrovolníků, bylo snadnější zorganizovat následující den individuální pokus o hloubkový světový rekord CMAS.

V neděli 10. 7. vše klapalo jako hodinky: počasí, technická podpora, doprava, rozhodčí, lékaři, safety podpůrný tým, filmaři, kamery, diváci, atd… Michal Rišian zvolil hloubku -65 metrů v disciplíně konstantní váha bez ploutví ve sladké vodě.

V rámci organizace tohoto pokusu, vytvořili freediveři z klubu Apneaman Michal Švadlenka a Kateřina Šuranská další dva národní rekordy CMAS. Michal – 60 metrů v disciplíně konstantní váha s monoploutví ve sladké vodě a Katka - 50 m v disciplíně free immersion ve sladké vodě.Novopečený světový rekordman o svém pokusu říká: „Tento ponor nebyl můj nejhlubší ve sladké vodě, ale potápění v rámci individuálního pokusu o světový rekord, kdy má člověk na to v podstatě jediný pokus, přináší sebou trochu stresu, takže jsem volil spíš variantu na jistotu, nebyl čas týden zkoušet, kam až můžu zajít… I tak jsem posunul současný rekord Itala Michele Tomasiho o 4 metry. V roce v roce 2013 překonal Tomasi můj původní rekord o 1 metr.“

Více podrobností najdete zde: https://www.apneaman.cz/cz/freediving/aktuality?id=40-novy-hloubkovy-svetovy-rekord-cmas-ve-freedivingu.html
Sponzoři