logo

12.07.2016Zlato pro Českou republiku získala na bazénovém mistrovství světa CMAS Gabriela Grézlová
Soutěžilo se v disciplínách dynamická apnea bez ploutví, speed apnea (100 metrů na čas), statická apnea, 16x50 m, dynamická apnea bi fins (s dvěma ploutvemi) a dynamická apnea s monoploutví. Gabriela startovala v disciplínách statická apnoe a dynamická apnoe s monoploutví, Barbora plavala dynamiky bez ploutví, s dvěma ploutvemi i monoploutví a také v disciplíně 16 X 50 m.

Gabriela Grézlová získala v disciplíně statická apnea již podruhé titul mistryně světa CMAS, kdy zadržela dech na 07'09'' minut. „Jsem ráda, že to dobře dopadlo, těsně před odjezdem na mistrovství jsem dostala zánět průdušek, tak bylo jasné, že na rekordy to letos nebude. S časem tedy vůbec spokojená nejsem, protože mám na víc. Nicméně s ohledem na aktuální zdravotní stav jsem nechtěla zbytečně riskovat, takže jakmile mi Bára řekla, že jsem první, šla jsem z vody a to s velikou rezervou.“, říká o svém závodním výkonu Gabriela.
Co se týká dynamické apnoe s monoploutví, tam naše Gabriela Grézlová skončila s výkonem 162,09 m na 10. místě.
Vynikající výkony předvedla na šampionátu v dynamických disciplínách také Barbora Ivanská, která výkonem 175 m v disciplíny dynamická apnoe s Bi-finy, umístila na krásném 4. místě, čtvrté místo si Barbora také vyplavala disciplíně 16x50 metrů s časem 15:25 minut. Barbora Ivanská dále závodila v dynamické apnoi bez ploutví (7. místo) s monoploutví (16. místo).
S výjimkou statické apnoe byly ve všech disciplínách vytvořeny nové světové rekordy: především v dynamické apnoi s monoploutví padaly „magické hranice“: 300 m v dynamice u mužů a 250 m u žen. Obě české závodnice se domů vrátily s obrovskou motivací do dalšího tréningu.