logo

13.02.2016Poslední závody sezóny - Rybnik - 11. - 12. 12. 2015
Poslední závody sezóny - Rybnik - 11. - 12. 12. 2015
Martin Zajac řekl, že pojede, pokud dá Plyšák nároďák. Sám si střihnul slovenský národní rekord ve statice - 6:30 (prý to nemáme nikde říkat ale stejně gratulace), Jindřiška Zajacová jako nejmladší startér (podle pravidel nemůže závodit dřív než od 16) si v DNF střihla 56 metrů na pohodu. Kamil Vyštejn si zaplaval osobáček ve své oblíbené DNF - 160 metrů, Barbora Ivanská byla celkově třetí ačkoli vůbec nebyla spokojená s DNF, ale s ploutví tam poslala nádherných 175 metrů, Gabka Grézlová pro změnu vyhrála ženskou statiku sice s mizerným časem 6:10, ale vzhledem k tomu, že to bylo bez tréningu a po značném množství stejků byla spokojenoá.

Tento závod je i závodem tříčlenných týmů, přičemž v každém týmu musí být alespoň jedna žena. letos soutěžilo celkem osm týmů a Češi vytvořili hned tři: Apneaman team - růžoví panteři ve složení Martin Valenta, Kamil Vyštejn a Barbora Ivanská byl celkově druhý i přes to, že Plyšák dostal červenou za DNF (uplaval 176 metrů, ale vynořil se u schůdků a zábradlí zafungovalo jako páka proti jeho ruce, takže na chvilku zajel pod hladinu - velká škoda, protože hypoxický nebyl). Gabriela Grézlová spolu s Janou balounovou a Jarmilou Slovenčíkovou vytvořily jediný čistě ženský tým závodu (i dosavadní historie závodu) s názvem Biale koty (česky bílé kočky) a systémem "samá bílá karta, nechtějte po mě výkony skončily šesté :-) Další tým sestavili ostraváci - Freediving Team Ostrava ve složení Miroslav Ševčík, Michal Pernica a Rastislava Rosinská - Morfovi se nevyplatila na statice konzumace stejků z předchozího večera, ale měl radost, že to nebyl on, kdo team sundal (bo Michal se ve statice kousnul na 5:56, leč při protokolu ukázal 2x signál ok a dostal červenou) a tak se Morf vykašlal se na další disciplínu. Ale co, i tak byla spousta důvodů slavit a po vyhlášení, na kterém všichni dostali dyplomi (to je polsky, a schválně :-)) a krásné ceny (poláci se fakt vytáhli!). A ty nejlepší týmy samozřejmě poháry :-)

Po vyhlášení jsme se odebrali na morfohrad, kde se plyšák konečně najedl, byl dort, byly stejky, další dobroty, fotbálek, tanečky i kapka toho alkoholu :-)prostě parádní zakončení letošní sezóny v té nejlepší společnosti a těšíme se na další ročník :-)
Sponzoři