logo

13.02.2016Vyštejn jedenáctý v deštivém finále DYN - 26. 6. 2015
Vyštejn jedenáctý v deštivém finále DYN - 26. 6. 2015
Už od rána v Bělehradě pršelo a teplota kolísala mezi 14 až 16 °C. Voda na bazénu měla pouhých 21 °C a u mnohých závodníků tato teplota hrála negativní roli. V ženském finále B pro chlad nedokončila svůj výkon Dena Parsa z Dánska a v mužském malém finále Andrey Matveenko z Ruska a do závodu vůbec nenastoupil slovinský závodník Samo Jeranko. Ve velkém finále žen výkon předčasně ukončila ruská závodnice Mariana Krupnitskaya. Velké ženské finále vyhrála dle očekávání Natalia Molchanová (RUS) výkonem 236 metrů a vynořila se tak pouze metr za svým světovým rekordem. Druhá skončila Katarina Zubzic (CRO), která uplavala 211 metrů a odnáší si tak druhou stříbrnou medaili. Třetí místo obsadila ruská závodnice Tatiana Zemskikh výkonem 205 metrů.
V mužském finále obsadil třetí příčku Rus Alexey Molchanov výkonem 258 metrů v národním rekordu. Opět skvěle zaplaval Alexandr Bubenchikov z Ukrajiny. Svým výkonem 260 metrů získal druhé stříbro na letošním šampionátu a druhý národní rekord. Také pouze metr za světovým rekordem na 280 metrech se vynořil Giorgos Panagiotakis (GRE) a získal titul Mistra světa. Goran Čolak (CRO) ukončil svůj ponor na 100 metrech a Mateusz Malina (POL) okolo 125 metrů.

Mužské malé finále mělo i české zastoupení. Kamil Vyštejn si zaplaval osobní rekord 205 metrů a obsadil celkovou jedenáctou příčku.