logo

15.05.2011Čeští freediveři přivezli z Egypta dvě zlaté medaile a nový národní rekord
Čeští  freediveři přivezli z Egypta dvě zlaté medaile  a nový národní rekord
Hned první den závodu bohužel dva čeští závodníci kvůli zdravotním potížím nenastoupili na start. Jako první z Čechů se potápěl Michal Pecho z klubu ODC, který doplaval v disciplíně free immersion (FIM) do hloubky 32 metrů. Jarmila Slovenčíková z Czech Apnea Team první den závodila v disciplíně konstantní zátěž bez ploutví (CNF) a zdolala bez problémů svoji nahlášenou hloubku 51 metrů. Dalším českým závodníkem byl David Čížek, bez potíží zdolal 71m (FIM). Předposledním závodníkem byl Roman Ondrůj, který závodil v disciplíně konstantní váha s ploutvemi a pokořil hloubku 82metrů. První závodní den měli všichni Češi bez trestných bodů.

Druhý závodní den dostal Michal Pecho trestné body, nepodařilo se mu vyrovnat uši a doplavat do nahlášených 42 metrů (FIM), otočil se ve 35m. Jarmila Slovenčíková doplavala do hloubky 66m (FIM) a tímto výkonem získala pro Českou republiku nový národní rekord a celkové první místo. Na konci závodního dne startoval David Čížek, který bohužel nedoplaval do nahlášených 77m (FIM) a otočil se v 75m. Posledním závodníkem druhého dne byl Roman Ondrůj z klubu ODC, který se ponořil do krásné hloubky 85metrů a tím si zajistil celkové 1. místo.

Čeští potápěči na nádech opět prokázali své kvality a do ČR přivezli dvě zlaté medaile a to díky Jarmile Slovenčíková v kategorii žen a Romanu Ondrůjovi v kategorii mužů. Jarmila k tomu přidala národní nový národní rekord v disciplíně free immersion výkonem 66 metrů.