logo

12.07.2010AIDA Freediving World Championships 2010 Okinawa
AIDA Freediving World Championships 2010 Okinawa
V sobotu 10. 7. 2010 skončilo mistrovství světa týmů 2010 v freedivingu v Japonsku. Na letošním mistrovství světa týmů se soutěžilo v jedné hloubkové disciplíně, konstantní váze s ploutvemi /CWT/ a dvou bazénových disciplínách, statické apnoi /STA/ a dynamické apnoi s ploutvemi /DYN/. Českou republiku reprezentoval ženský národní tým ve složení Jarmila Slovenčíková, Jana Oujezdská a Barbora Ivanská (Czech Apnea Team).

Česká závodnice bodovaly hned v první disciplíně konstantní váha s ploutvemi (CWT), kdy získaly za své výkony nejvíce bodů a titul „Nejhlubší ženským tým“. Barbora Ivanská v prvním závodním dni 3. 7. doplavala do hloubky - 56 metrů. Kvůli špatnému počasí byly starty dalších závodnic odsunuty o tři dny. Nakonec v úterý 6. 7. závodily také Jarmila Slovenčíková a Jana Oujezdská. Jarmila doplavala do hloubky – 84 metrů a o metr tak zlepšila český národní rekord v CWT a přidala další cenné týmové body. Jana Oujezdská také splnila svoji nahlášenou hloubku a doplavala pro cedulku do -53 metrů. Po součtu bodů všech tří závodnic v první disciplíně CWT byly české závodnice na průběžném prvním místě.

Ve čtvrtek 8. 7. se závodilo ve druhé disciplíně statické apnoi. Výsledky v druhé závodní disciplíně jsou: Jana Oujezdská 4:19 min., Barbora Ivanská 4:47 min. a Jarmila Slovenčíková 4 minuty 12 sekund. Naše závodnice po druhé disciplíně statické apnoii byly na průběžném 4. místě. V této disciplíně se před český tým probojovaly týmy USA, Ruska a Japonska.

Poslední disciplínou byla dynamická apnoe s ploutvemi, atmosféra ve všech týmech byla velmi napjatá a všichni vyčkávali, jak uplavané vzdálenosti zamíchají konečným pořadím. Výsledky českého národního týmu za disciplínu DYN jsou: Jarmila Slovenčíková uplavala 153 metrů, Jana Oujezdská 138 metrů a Barbora Ivanská 156 metrů. České reprezentantky po součtu všech disciplín získaly na MS týmů 2010 celkové 4. místo.

Letošní MS týmů ve freedivingu bylo pro českou výpravu úspěšné. Ženský národní tým získal 1. místo v hloubkové disciplíně konstantní váha s ploutvemi (CWT), celkové 4. místo a také nový ženský národní rekord Jarmily Slovenčíkové v CWT. Tyto výsledky jsou důkazem toho, že české závodnice mají ve světovém freedivingu silnou a stabilní pozici.