logo

21.09.2009Čeští reprezentanti v potápění na nádech sbírali v egyptském Dahabu medaile v hloubkových disciplínách.

Již po několikáté se na začátku září konaly na známé lokalitě Blue Hole v Egyptě závody v hloubkových disciplínách freedivingu. Tyto závody s názvem TRIPLE DEPTH proběhly v termínu od 1. do 7. září 2009. Soutěžilo se ve třech hloubkových disciplínách - free immersion, konstantní váha s ploutvemi a bez ploutví.

Za Českou Republiku se závodů zúčastnila Jarmila Slovenčíková, z mužů pak Roman Ondrůj a Marek Ajpar. Jarmila Slovenčíková v celkovém hodnocení porazila všechny soupeřky a vybojovala 1. místo po třech disciplínách. V disciplíně free immersion se ponořila do hloubky 59 metrů, což znamenalo druhé průběžné místo. V konstantní váze s ploutvemi získala naše závodnice 1. místo za dosaženou hloubku 68 metrů a v poslední disciplíně doplavala Jarmila do 52 metrů, což pro ni znamenalo 2. místo v této disciplíně. V součtu všech disciplín jí to vyneslo zlatou medaili a také dva nové české národní rekord (FIM -59 m, CNF - 52 m).

Marek Ajpar byl také úspěšný, když v celkovém hodnocení všech tří disciplín získal krásné 3.místo. Roman Ondrůj si domů odvezl 14. pozici. V disciplíně free immersion se jak Marek Ajpar, tak Roman Ondrůj ponořili do hloubky 70 metrů. Pro oba závodníky to znamenalo průběžné třetí místo. V konstantní váze s ploutvemi Marek získal s hloubkou 76 m opět třetí průběžnou pozici. Roman se bohužel otočil dříve a na hladině měl black out (ztráta vědomí), takže následovala diskvalifikace v této disciplíně. V poslední disciplíně doplaval Marek Ajpar 63 m a získal opět třetí příčku. Romanovi se nedařilo a zopakoval si black out. Ve finálním hodnocení tak získal Marek Ajpar vynikající bronzovou medaili a Roman Ondrůj 14.místo.

Triple Depth 2009 - celkové výsledky:

Ženy:

1.místo                Jarmila Slovenčíková - Czech Republic     FIM - 59 m, CW - 68 m, CNF - 52 m

2. místo                Wendy Timmermans - Netherland             FIM - 60 m, CW - 60 m, CNF - 45 m

3. místo                Jana Strain - Switzerland                      FIM - 51 m, CW - 57 m, CNF - 53 m

Muži:

1.místo                 Alexey Molchanov  - Russia             FIM - 90 m, CW - 90 m, CNF - 65 m

2. místo                Mateusz  Malina  - Poland                 FIM - 80 m, CW - 80 m, CNF - 70 m

3. místo               Marek Apjar  - Czech Republic         FIM - 70 m, CW - 76 m, CNF - 63 m

14. místo             Roman Ondrůj - Czech Republic     FIM - 70 m, CW - 0 m, CNF - 0 m