logo

12.09.2008Češi slaví úspěch na Mistrovství světa týmů 2008 ve freedivingu. Mužský tým se umístil na 2. místě a ženský tým na 4. místě.
Češi slaví úspěch na Mistrovství světa  týmů 2008 ve freedivingu.  Mužský tým se umístil  na 2. místě a ženský tým na 4. místě.

Ve čtvrtek 11.09.2008 skončilo Mistrovství světa týmů v potápění na nádech, v egyptském Sharm el Sheiku. V letošním roce byla konkurence opravdu velká. Bylo přihlášeno 18 týmů z celého světa. Česká republika měla zastoupení v mužském týmu, tak poprvé v ženském týmu.

Po třech závodních disciplínách a hlavně obrovské konkurenci získal mužský tým ČR v celkovém hodnocení na 2. místě. Ženský tým slaví svůj úspěch na 4. místě.

Českou reprezentaci letos opět tvořil světový rekordman Martin Štěpánek, Petr Vala a Petr Zlatuška a z pozice náhradníka Josef Zbyněk. Díky významné podpoře společností Aquasoft a Travel Service bylo poprvé sestaveno i družstvo žen, ve složení, mistryně světa Jarmila Slovenčíková, Jana Oujezdská, Barbora Ivanská a jako náhradník Jana Škrobová.

Na letošním mistrovství světa v potápění na nádech se soutěžilo v těchto třech disciplínách. /CWT, DYN a STA/.

První závodní disciplína, konstantní váha s ploutvemi CWT skončila pro českou týmovou výpravu úspěšně. Mužský tým se dostal na průběžné 3. místě a ženský tým na 6. místo. Výsledky mužského týmu všechny přesvědčili o připravenosti českých reprezentantů. Štěpánek Martin - 100 metrů, Zlatuška Petr - 75 metrů, Vala Petr - 72 metrů. 6. místo ženského týmu zajistili tyto hloubky Oujezdská Jana - 43 metrů, Slovenčíková Jarmila - 70 metrů, Ivanská Barbora - 34 metrů.

Jarmila Slovenčíková si svým výkonem -70 metrů zajistila nový český národní rekord v disciplíně konstantní váha s ploutvemi.

Výsledky v druhé závodní disciplíně, statické apnoi si český mužský tým upevnil pozici na 3. místě. Štěpánek Martin 7:13 min., Zlatuška Petr 6:03 min., Vala Petr 6:28 min.. Ženský tým se po druhé disciplíně posunul na prozatímní 5. místo s těmito výsledky, Ivanská Barbora - 4:30 min., Jana Oujezdská 4:24 a Slovenčíková Jarmila 4:23 min.

Poslední disciplínou byla dynamická apnoe. Jelikož se závodilo ve dvou dnech, atmosféra ve všech týmech byla velmi napjatá a všichni vyčkávali jak doplavané vzdálenosti zamíchají

konečným pořadím. Výsledky mužů, Martin Štěpánek 157 metrů, Petr Zlatuška 152 metrů a Petr Vala 182 metrů českým reprezentantům definitivně zajistili celkové 2. místo.
Ženský tým se díky doplavaným metrům v dynamické apnoi posunul na úžasné 4. místo. Jarmila Slovenčíková uplavala 133 metrů, Jana Oujezdská 101 metrů a Barbora Ivanská 110 metrů.

Letošní MS týmů ve freedivingu bylo pro českou výpravu opravdu úspěchem. 2.místo mužského týmu, 4. místo ženského týmu, a také nový ženský národní rekord Jarmily Slovenčíkové v konstantní váze s ploutvemi je důkazem toho, že čeští závodníci mají ve světovém freedivingu silnou a stabilní pozici.