logo

07.12.2011Těžba cenných kovů v Polsku aneb další úspěchy českých potápěčů na nádech
Těžba cenných kovů v Polsku aneb další úspěchy  českých potápěčů na nádech
Polsko je známé svou těžbou, tentokrát se ale těžili drahé kovy na bazénu v rámci mezinárodní freedivingové soutěže International Silesian Freediving Cup, která se konala ve dnech 2.-3.12.2012 Polském městě s tématickým názvem Rybnik.

Soutěžilo se ve všech bazénových disciplínách freedivingu, tj. v dynamické apnoii bez ploutví (DNF), ve statické apnoi (STA) a dynamické apnoi s ploutvemi (DYN). Celkově se závodů zúčastnilo 37 závodníků převážně z Polska, ČR, ale také Rakouska a Německa.

Za Českou republiku se závodů zúčastnilo 8 závodníků, Michal Rišian, Barbora Ivanská, Gabriela Grézlová, Zdeňka Demlová a Miroslav Ševčík z klubu Apneaman, Jarmila Slovenčíková, Jana Balounová a Alex Maximov z Czech Apnea Team.

Na závodech se vyhlašovaly celkové výsledky v součtu všech 3 disciplín za jednotlivce a také za 3 členné týmy.

V jednotlivcích zvítězila v kategorii žen Barbora Ivanská z klubu Apneaman. Stříbro si odnesla polská závodnice Paulina Urbańska a bronz získala německá závodnice Barbara Jeschke.

Z mužů získal prvenství Michal Rišian, opět z klubu Apneaman. Michal rovněž na závodech posunul své závodní maxima v obou dynamických disciplínách na 160 metrů u DNF a 204 m u DYN. Druhou a třetí příčku obsadili domácí závodníci Adrian Kwiatkowski a Robert Cetler.

Týmové prvenství obhájil domácí tým „Longer than you!“. Na druhém místě skončil tým „Apneaman“ v zastoupení Barbora Ivanská, Zdeňka Demlová a Michal Rišian. Další Český tým s názvem „Czech Apnea Team“ skončil na 5. místě.

Čeští závodníci a závodnice tak opět potvrdili, že Česká republika patří v tomto sportu mezi světovou špičku.